XIV Przegląd Kolędniczy Domów Pomocy Społecznej w Huwnikach


XIV Przegląd  Kolędniczy Domów Pomocy Społecznej w Huwnikach

 

Jak co roku Dom Pomocy Społecznej w Huwnikach był organizatorem Przeglądu Kolędniczego, w którym udział wzięło 10  zespołów z DPS  Huwnik, Przeworska, Krosna, Sośnicy, Moczar, Moszczan, Przemyśla- Lipowicy, Przemyśla ul. Św. Brata Alberta, Przemyśla- Zgromadzenie Braci Albertynów, Rudy Rożnieckiej oraz z Zespołu Szkół w Huwnikach. Domy zaprezentowały na scenie różne formy artystyczne od zespołów śpiewaczych do spektakli teatralnych. Były piękne scenografie, kostiumy. Artyści słowem, śpiewem, ruchem, gestem wzruszali widzów, przemawiali do wypełnionej mieszkańcami i pracownikami domów, udekorowanej na tą okazję sali budynku terapii zajęciowej.

Na imprezę przybyło ponad 150 mieszkańców, pracowników poszczególnych domów, szkoły i gości zaproszonych z miejscowej gminy Fredropol, Starostwa Powiatowego, Sejmu RP i innych instytucji. Jak zwykle była wspaniała przyjazna atmosfera, widoczna była więź    i dobre relacje mieszkańców domów, członków zespołów ze swoimi opiekunami, pracownikami Domów. Było dużo radości, że znów się  spotkaliśmy, że tęskniliśmy za sobą   i nadziei wręcz wyrażanej przez gości i gospodarzy pewności ,że zobaczymy się wkrótce.

Dużo uśmiechów, euforii, przyjaznych gestów, przepięknych tańców solo i w parach, było na zabawie karnawałowej  przy zachwycającej muzyce i wokalu Zespołu ,, 5 w jednym?  z Huwnik  

Gospodarze i goście na pożegnanie dziękując sobie wzajemnie, gratulując występów    i imprezy, obiecali sobie spotkać się za rok na XV Przeglądzie Kolędniczym.